צילום אווירי D-LOG MODE למה זה טוב?

אם ניסיתם לצלם צילום אווירי באפשרות של D-LOG MODE אני בטוח שלא הייתם ממש מרוצים מהתוצאה. הכל חלבי והתמונה נראית כאילו יצאה ממצלמה לא תקינה. אז רגע, למה זה טוב?


אני אנסה להסביר זאת בצורה מופשטת. תחשבו על כל פרופילי הצבע (אפשרויות הצילום המובנות) כעל פילטרים מובנים ואחידים שנמצאים בתוך המצלמה וברגע שאתם בוחרים אחד מהם הוא מכיל את הפילטר הזה על כלל חומר הגלם. הפילטרים האלו לא הותאמו במיוחד למצב התאורה, שעת הצילום, צבעוניות אתר הצילום ועוד, אלא פרופיל צבע ממוצע של הגדרה מאד ברורה, למשל (VIVID) הכל צבעוני מאד.


אני מניח שאם מצלמים צילום אווירי חובבני זה בסדר, בוחרים את פרופיל הצבע המתאים ביותר ופשוט מצלמים, פרופיל הצבע מוכל על כלל השוטים בלי להתחשב בשעת הצילום, כיוון הצילום, כמות האור ועוד.... לרוב זה עושה עבודה בסדר, ואם בסדר זה מספיק עבורכם אתם יכולים להפסיק לקרוא כאן.


אם אתם רוצים לממש את מלוא הפוטניציאל של מצלמת ה- ZENMUSE X5 שמגיעה בדגם הPRO של ה-INSPIRE אז מומלץ לצלם באפשרות של ה D-LOG MODE זה בעצם אומר שהמצלמה מצלמת מקסימום מידע תוך מינימום התערבות ולא מייצרת שום השפעה על חומרי הגלם שעל ידי כך מצמצמים חלק מהטווח הדינמי הרחב שהמצלמה מעניקה באספקטים השונים.


אוקיי, אז צילמתי באפשרות של הD-LOG MODE, מה עכשיו? הצילום נראה זוועתי!


אז עכשיו עוברים לעולם הנפלא של הגריידינג (GRADING) תחשבו על מצב שבשלב הפוסט אין לכם מספר פרופילי צבע מובנים וכללים אלא אינסוף אפשרויות מותאמות אישית לכל שוט ושוט שצילמתם. מגניב לא?


זה אומר שבשלב הפוסט בשימוש כל תוכנת עריכה (מומלץ DE VINCHI, אבל גם פרימייר, אפטר ותוכנות נוספות יעשו את העבודה) תוכלו להתאים לכל שט צילום אווירי שצילמתם את הלוק המדויק והמתאים ביותר לדעתכם כך שהטווח הדינמי מלא ותוכלו לשלוט בו בצורה הטובה ביותר.


אני מצרף סרטון קצר הממחיש דוגמאות לגריידינג בתוכנות ואלמנטים שונים, תבדקו אותו, זה טיפה יותר עבודה מאשר לצלם בפרופיל צבע מובנה אבל זה פשוט שמיים וארץ. קלטתם, שמיים וארץ. הייתי מוכרח :)

שווה לבדוק
פוסטים אחרונים
ארכיון
חפש לפי תגית
עקוב אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square