צילום אווירי מחיר
בשנים האחרונות פרצו הרחפנים בסערה לחיינו וניתן למצוא אותם מבצעים דברים מגוונים בכל תחומי החיים. השימוש הנפוץ ביותר כיום לשימוש ברחפנים הינו לטובת יישומי צילומי אוויר. אם זה לצילום אווירי לתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, צילום אוויר לנדל"ן, מעקבי בנייה וכו', צילומי אוויר לחקלאות ועוד מגוון רחב שבו היכולות הייחודיות של הרחפנים יחד עם המצלמות האיכותיות והמיוצבות אותן הן נושאות וכמובן עם הוזלת העלויות למול כל אלטרנטיבה באות לידי ביטוי.


לא אחת חברות ועסקים שמעוניינים בשכירת שירותי צילום אווירי שואלים את עצמם כמה זה עולה, מה המחיר של הזמנת צילום אווירי?


בעולם שבו קיימים רחפנים שמצלמים ומשדרים לסמארטפון ועולים מאות שקלים, עד רחפנים עם יכולות צילום על גבול המקצועיות דוגמת DJI PHANTOM שמצלמות באיכות ULTRA HD 4K ונמכרים במחירים של אלפי שקלים בודדים וכמובן אל לנו לשכוח שהטכנולוגיה הנוכחית אפשרה הנגשת היכולת להטיס את הכלים הללו בצורה הרבה יותר קלה וידידותית לשימוש שלמעשה כל אחד עם תרגול מועט יכול להטיס ולשלוט בהם מייצרים תחושה שהכל אפשרי, אז למה לשלם על יום צילום אווירי באמצעות רחפן מחיר שלעיתים עולה על קניית רחפן ברמה גבוהה?


אוקיי... אז נחלק את עניין התמחור של צילום אווירי מסחרי לשלושה סעיפים עיקריים:


1. הרישוי, הניסיון, הביטוח ומעל לכל הבטיחות והמקצועיות

דרונז צילום אווירי כחברה מקצועית, מנוסה ואחראית מחזיקה רישיון הפעלה מסחרי אווירי ממשרד התחבורה, רישוי הפעלה אווירי מרשות התעופה האזרחים, כלל הרחפנים בחברה בעלי רישיון ומספר כנף ככל כלי תעופה, רישוי מטיס כטב"מ (כלי טיס בלתי מאויש) לכלל המטיסים בחברה וביטוח צד ג' מלא ממבטח תעופתי.

צריך להבין, הטסת כל כלי טיס, לרבות רחפן קטן ככל שיהיה לצרכים מסחריים מחייב רישוי מסחרי וביטוח. מדובר בכלי טיס לכל דבר ועניין שהסכנות הגלומות בו עקב תחזוקה או תפעול לא תקינים יכולות ליצור נזק רב לרכוש ואף במקרים חריגים לנזק בפגיעה בנפש. רק חברה לצילומי אוויר מקצועית, מנוסה, בעלת רישוי ונהלים מתאימים לכל הפעלה אווירית המתחזקת את כלל כלי הטיס לפי נהלים קפדניים יבטיחו לכל מזמין עבודת צילום אווירי ראש שקט, בטיחות וביטחון שביצע את כלל הדברים למזעור כל נזק אפשרי. במקרי חירום עקב כשלים בלתי נשלטים לחברה צילומי אוויר מקצועית יש ביטוח תעופתי מלא לסכום של עד 5,000,000 שקלים שיבטיחו הגה מכל נזק שעלול להיגרם.

החשיבות ברישוי היא לא רק הגדר טכני בירוקרטי. תהליך הלמידה של הפעלה אווירית בכלל והטסת רחפנים בפרט היא עולם תוכן שלם שמחייב התמקצעות, העמקה, ידע רב שמאפשרים לתכנן כל משימה להפעלה אווירית בהתאם להוראות רשות התעופה האזרחית ולהבטחת בטיחות כלל הנוגעים בדבר.

אם יצא לכם לראות מתישהו רחפנים מצלמים חתונה ועפים מעל לראש של החוגגים, אתם צריכים לדעת שזו עבירה על החוק ופשוט סכנת נפשות. מדובר בכלי טיס במשקל קילוגרמים בודדים, עם מנועים חזקים שמפעילים להבים חדים והנזק שיכול להיגרם לרכוש או לאדם עקב תקלה טכנית או תפעול לא מקצועי הוא חמור ביותר וכפוף לדין הפלילי!

תהליך הרישוי של חברה לצילומי אוויר, רישוי המטיסים בחברה, רישוי כלי הטיס והביטוח מסתכמים בעלויות של עשרות אלפי שקלים כל שנה. העלויות הללו הן חשובות כדי להבטיח הפעלה אווירית מקצועית, איכותית ומעל לכל בטיחותית ומהווה חלק מהתמחור שניתן.


2. ציוד כלי הטיס, איכות המייצבים והמצלמה, מקצועיות ההפעלה האווירית.

כפי שכבר ציינתי קודם, ישנם בשוק רחפנים מסוגים וחברות שונות במחירים של החל ממאות שקלים בודדים ועד רחפנים המספקי איכות צילום על גבול המקצועית באלפי שקלים. עם זאת, דרונז צילום אווירי מפעילה רחפנים איכותיים הרבה יותר המספקים רמת צילום, ייצוב, טיסה ושליטה באיכות גבוהה הרבה יותר. כדי לסבר את האוזן, צוות צילום אווירי שמגיע לסט צילומים, מגיע עם ציוד צילום אווירי בעלות של כ-50,000 ש"ח. הרחפן הינו DJI INSPIRE PRO בעל מצלמה המצלמת באיכות ULTRA HD 4K בוידאו ו-16 מגה פיקסל בצילומי סטילס ממצלמת ZENMUSE X5 בעלת חיישן 4/3 (גדול פי 8 מגודל החיישן שקיים ברחפנים כגון הפאנטום4 שהובא כדוגמא לרחפן על גבול המקצועי) ומאפשר איכות צילום דומה לצילום DSLR, עדשות מתחלפות להתאמת אופטיקה מושלמת לכל סוג צילום מתבקש וטווח דינמי רחב של 12.8.

השימוש בציוד צילום וייצוב זה מבטיח איכות צילום ללא רבב המתאימה לכל יישום החל מקולנוע, דרך סדרות לטלוויזיה, פרסומות וצילומי אוויר לכל מטרה בה יש צורך באיכות צילום אווירי ברמה הגבוהה ביותר.

בנוסף, הרחפן בו אנו משתמשים מאפשר שליטה כפולה. אש צוות המשמש כמפקד המטיס הינו המטיס המורשה של כלי הטיס ומתעסק רק בהטסת הכלי ואיש צוות שני שולט במצלמה (בכל הפרמטרים) וכמובן בתנועות מצלמה 360 מעלות מה שמאפשר קבלת שוטים מצולמים שלא מתאפשרים על ידי מפעיל אחד, שוטים מורכבים ומתוכננים לפרטי פרטים לכל הגשמת חזון ויזואלי מהצילום האווירי.


3. כוח האדם, המפקד המטיס והצלם האווירי

בסופו של דבר הרחפן הוא כלי טכנולוגי מתקדם, מדהים ואיכותי אך כדי לממש את מלוא הפוטנציאל שכלי הטיס והמצלמה המותקנת עליו מאפשרים צריך אנשי צוות מקצועיים, כשרוניים ומנוסים הן בעולם הצילום והן בעולם ההטסה האווירי. צלם אווירי מקצועי חייב להיות צלם מקצועי נקודה. הוא חייב להבין משמעויות של עומק שדה, שימוש קומפוזיציה, שימוש בפרמטרים השונים שהמצלמה מאפשרת כדי לקבל תוצאה מדויקת לצרכים כפי שהוגדרו על ידי הלקוח. המפקד המטיס חייב להיות מטיס מנוסה בעל שעות טיסה רבות שיאפשרו לו לשלוט בכלי כאילו הוא שלוח של גופו, שליטה מדויקת, בטוחה ונקייה שתאפשר לבצע כל צילום אווירי שעולה על דעתכם ומעל לכל הסינרגיה בין המפקד המטיס לבין הצלם האווירי חייבת להיות כזאת שתאפשר להם לתקשר ללא מילים, להבין זה את זה ולייצר צילומי אוויר מדהימים הן בצילום אוויר וידאו והן בצילום אוויר סטילס.


לאור כל מה שנאמר כאן ניתן להבין מדוע צילומי אוויר מחברה מקצועית, בעלת רישוי מסחרי וביטוח תעופתי עולים סכומי כסף ניכרים גם אם זולים מכל אלטרנטיבה אחרת. עם התקדמות הטכנולוגיה והוזלת חלקי כלי הטיס והתחזוקה, דרונז צילום אווירי יכולה להעניק שירות צילום אווירי החל מ- 1,500 ש"ח לא כולל מע"מ.


אז אם אתם רוצים עבודת צילום אווירי איכותית, מקצועית ומעל לכל חוקית ובטיחותית אתם מוזמנים לפנות ל- DRONZ צילום אווירי ולקבל הצעת מחיר אטרקטיבית ותחרותית לכל צורך.


שווה לבדוק
פוסטים אחרונים
ארכיון
חפש לפי תגית
עקוב אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square