האם DJI מצאה מתחרה ראוי?

אחד התחומים הכי לוהטים בעולם הפיתוחים הטכנולוגיים בשנים האחרונות הוא בתחום הרובוטיקה בכלל ובתחום הרחפנים המיועדים לצילום אווירי בפרט. אנו כבר מעל 5 שנים של שליטה מוחלטת של חברת DJI הסינית בתחום הרחפנים בעולם ולמעשה היא מחזיקה בנתח של מעל 80% מכלל המכירות בתחום זה ברחבי העולם, הן ברחפנים לשימושים ביתיים והן לרחפנים לשימושים מקצועיים/מסחריים.

למען האמת המוצרים שחברת DJI הוציאה לאורך השנים היו מדהימים, פורצי דרך וברמת איכות חסרת תקדים בתחומים והם באמת יצרו בשורה חדשה בעולם הצילום האווירי ושאר היישומים האדירים שמתאפשרים הודות לשימושים ברחפן. DJI היוותה ועודנה החברה שכולם נושאים אליה את העיניים ובוחנים כל פרט ופרט בכל מוצר שהיא מוציאה לשוק ולמרות שיש לה מספר מתחרים רציניים שהוציאו לאורך השנים מוצרים טובים הדומיננטיות שלה מעולם א אוימה בגלל שהרחפנים שלה היו פשוט יותר טובים, מתקדמים, עמידים, אמינים ואיכותיים. אז אולי לראשונה נמצאה החברה שמצליחה לעשות הכל כמו ואולי מעט טוב יותר מחברת DJI?


חברת Autel השיקה בתערוכת CES2020 את EVO II, סדרת רחפנים באיכות 8k, העיצוב מזכיר את סדרת MAVIC 2 PRO של DJI (אמרנו כבר שכולם נושאים את העיניים לחברת DJI?) וגם התמחור של הסדרה מאד דומה אך מציא לפחות על הנייר פרמטרים טובים יותר כמעט בכל סעיף. הרחפנים החדשים כוללים 12 חיישני ראיה, שמאפשרים לרחפן לנווט בביטחון בכל סביבה וללא סכנת התנגשות. המערכת מזהה עצמים במרחק של 30 מטר למניעת התנגשות. ודבר חשוב נוסף מספקת זמן טיסה ארוך במיוחד–עד 40 דקות טיסה בתנאים אידיאליים.


קצת פרטים טכניים:

- מהירות טיסה: 72 קמ”ש

- מרחק: 9 ק”מ

- תמיכה בצילום HDR

- מערכות חדשות למניעת התנגשות מבוססות בינה מלאכותית

- צילום פרופיל (log)

- מערכת מיקוד אוטומטי

- כרטיס זיכרון SD זיכרון פנימי 8 גיגה


והבונוס הוא ש אחד הדברים המשמעותיים שחברת Autel החליטה לעשות זה למנוע את ההתערבות המשמעותית והקצת מתנשאת באפליקציה שלה שמונעת ביצוע צילומי אוויר באזורים מסוימים כפי שעושה חברת DJI שלמעשה מבנה אזורי טיסה רבים אסורים לצילום אוויר ללא יכולת שליטה מצד המשתמש (זה נכון שבחלק גדול מהמקרים יש הצדקה בטיחותית דוגמת שדות תעופה, אבל בחלק אחר מהמקרים זה אזורים שניתן לקבל עליהם אישור מגורמי התעופה המקומיים ואז צריך לרוץ לשירות הלקוחות הבעייתי של חברת DJI כדי שיפתחו את אפשרות ההטסה באותו המקום) זה מכעיס שחברה מסחרית מוכרת לנו מוצר ומגבילה אותו לשימוש כאילו היא הגורם הרגלוטורי) אז בסדרת EVOII אין שום הגבלות טיסה מובנות. יכול להיות שהשליטה והדמומיננטיות המרשימה של חברת DJI בעשור האחרון בתחום הרחפנים קצת עלה לה לאף? וזה בלי להזכיר את שירות הלקוחות הבעייתי שלה שמי שיודע יכול להעיד שהוא לא במיטבו לכל המעט ואולי כמו כל אימפריה בעבר זה הרגע בו DJI מתחילה לדעוך ולפנות את הבמה לשחקנים צעירים ורעבים יותר שמוכנים לעשות את הצעד הבא בהתקדמות של הכלים האוויריים הבלתי מאויישים לקראת העתיד? אז כעת חובת ההוכחה על המתחרים ואולי גם חברת DJI תתעשת ותחזור להעניק לנו את הקידמה כפי שעשתה עד כה.שווה לבדוק
פוסטים אחרונים
ארכיון
חפש לפי תגית
עקוב אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square